Charzykowy – Funka – Swornegacie

Przejazd wzdłuż jezior Charzykowskiego i  Karsin. Następny odcinek szlaku prowadzi przez Park Narodowy Bory Tucholskie

Dojazd do Chojnic pociągiem Arrivy. Z Chojnic wyjeżdżamy ścieżką rowerową wzdłuż ul. Bytowskiej, za Karolewem skręcamy w prawo w ul. Szkolną, którą dotrzemy  do początku czerwonego szlaku Kaszubskiej Marszruty w Charzykowach (wybudowana kilka lat temu sieć ścieżek rowerowych). Przez Funkę i Bachorze kierujemy się do Małych Swornychgaci położonych na przesmyku między jez. Charzykowskim i Karsińskim.

Kolejny odcinek do Swornychgaci możemy pokonać dłuższą ale wygodniejszą drogą przez Chociński Młyn trzymając się nadal czerwonego szlaku lub krótszą skręcając za mostem zwodzonym w prawo na żółty szlak. Swornegacie to urokliwa miejscowość letniskowa położona na północnym brzegu j. Karsińskiego – warto się tu na chwilę zatrzymać, coś przekąsić i uzupełnić zapasy.

[envira-gallery id="2535"]

Swornegacie – Drzewicz – Chojnice

Ze Swornychgaci czerwonym szlakiem KM ruszamy do Drzewicza. Tu rozstajemy się z Kaszubską Marszrutą.  Na rozwidleniu szlaków skręcamy w prawo i wkraczamy do Parku Narodowego Borów Tucholskich. Niebieskim  szlakiem rowerowym  ruszamy na południe aż do Klosnowa, w którym znajduje się wyłuszczarnia szyszek i ścieżka dydaktyczna. W Klosnowie zmieniamy kolor szlaku na zielony, który doprowadzi do Chojnic.

ETAPY

Dojazd do Chojnic pociągiem

Chojnice Charzykowy Swornegacie – rower